Izvēlne
ENRU

Ginters Groisbeks

Ginters Groisbeks ir austriešu bass, studējis Vīnes Mūzikas un skatuves mākslas universitātē, vispirms pie Roberta Holla, vēlāk – Hosē van Dama. Viņš ir regulārs viesis pasaules vadošajos opernamos, piemēram, Ņujorkas Metropolitēna operā, Milānas La Scala, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Vīnes Valsts operā, Opéra de Paris, Berlīnes Valsts operā un Vācu operā, Zalcburgas un Baireitas festivālos. Viņa operas repertuārā ietilpst Barons Okss fon Lerhenavs operā Rožu kavalieris, Boriss Godunovs, Fazolts Reinas zeltā, Hundings Valkīrā, landgrāfs Hermanis Tanheizerā, Feits Pogners Nirnbergas meistardziedoņos, Karalis Marks Tristanā un Izoldē, Gurnemancs Parsifalā, karalis Heinrihs Loengrīnā, Dalands Klīstošajā holandietī, Kaspars Burvju strēlniekā, Ūdens gars Nārā, Zarastro Burvju flautā, Kecals Pārdotajā līgavā, Roko operā Fidelio, Votāns un Ceļotājs Nībelunga gredzenā, Banko Makbetā, Filips II Donā Karlosā un Zakarija operā Nabuko.

Ginters Groisbeks arī aktīvi koncertē, uzstājoties koncertzālēs visā pasaulē - Accademia Nazionale di Santa Cecilia Romā, Amsterdamas Concertgebouw, Leipcigas Gewandhaus, Minhenes un Berlīnes filharmonijās, Vīnes Musikverein un Konzerthaus, Kārnegija zālē Ņujorkā un Bostonas Sinfonijas zālē. Sadarbojies ar diriģentiem Filipu Džordanu, Džeimsu Levainu, Janniku Nezē-Segēnu, Zubinu Metu, Džonu Eliotu Gārdineru, Antonio Papano, Kirilu Petrenko un Andri Nelsonu.

Starp jaunākajiem viņa DVD ierakstiem ir Rožu kavalieris no Zalcburgas (2015) un Metropolitēna operas (2017), kā arī Bēthovena 9. simfonija ar Filipu Džordanu. Viņš ir piedalījies vairāku CD ierakstu tapšanā, to vidū – Reinas zelts un Loengrīns ar Mareku Janovski, Mālera 8. simfonija un Antona Bruknera 3. mesa. Mūzikas ierakstu kompānijas DECCA Classic paspārnē 2017. gadā izdots dubultalbums ar F. Šūberta dziesmu cikliem Ziemas ceļš un Gulbja dziesma, bet 2018. gadā jauns CD ar nosaukumu Herz-Tod, kurā iekļautas Vāgnera Vēzendonkas dziesmas, Mālera Rikerta dziesmas un Brāmsa Četri nopietni dziedājumi.

 

Fotogrāfs Dominiks Stiksenbergers (Dominik Stixenberger) 

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu