Izvēlne
EN

Radu Poklitaru

Horeogrāfs

Horeogrāfs un režisors RADU POKLITARU strādā Ukrainā un citviet pasaulē. Viņam piešķirts Ukrainas Nopelniem bagātā mākslas darbinieka tituls (2017) un Moldovas Tautas mākslinieka tituls (2016). Viņš ir arī Tarasa Ševčenko Nacionālās balvas un Ukrainas Nacionālās balvas Gada cilvēks 2017, kā arī neskaitāmu starptautisku konkursu laureāts.

Radu Poklitaru ir dzimis Kišiņevā, Moldovā. 1991. gadā absolvējis Valsts Horeogrāfijas skolu Permā, bet 1999. gadā Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijā ieguvis maģistra grādu horeogrāfijā.

No 1991. līdz 2001. gadam bijis Baltkrievijas Lielā teātra dejotājs. 2001. un 2002. gadā pildījis Moldovas Nacionālās operas galvenā baletmeistara pienākumus. 2006. gadā pēc Ukraiņa filantropa Volodimira Fiļipova iniciatīvas un ar viņa finansiālu atbalstu Radu Poklitaru dibinājis pats savu teātri – Kijivas Moderno baletu. 2012./2013. gada sezonā bijis Kijivas pašvaldības Akadēmiskā Operas un baleta teātra bērniem un jauniešiem radošais direktors. 2014. gadā saņēmis uzaicinājumu veidot horeogrāfijas Soču Olimpisko spēļu vajadzībām. Atklāšanas ceremonijai viņš radījis minibaletu Natašas Rostovas pirmā balle ar vairāku komponistu mūziku. Kopš 2018. gada Poklitaru ir Akadēmiskā teātra Kijivas Modernais balets mākslinieciskais vadītājs.

Horeogrāfs līdz šim brīdim ir radījis vairāk nekā piecdesmit viencēlienus un pilna apjoma iestudējumus, kas izrādīti Moldovas, Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Serbijas un Ukrainas teātros, arī Maskavas Lielajā teātrī, Krievijas Kamerbaletā un Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Muzikālajā teātrī Maskavā un citviet. Viņa baleta iestudējumi izrādīti arī starptautiskos festivālos un viesizrādēs Lielbritānijā, Francijā, Nīderlandē, ASV, Japānā, Ķīnā, Polijā, Igaunijā, Taizemē, Spānijā u.c.

Radu Poklitaru ir Kijivas Nacionālās Kultūras un mākslas universitātes Modernās horeogrāfijas nodaļas vadītājs. Bijis gan tiesnesis, gan dalībnieks dažādos dejai veltītos televīzijas šovos, arī radījis horeogrāfiju filmām. Katrs Radu Poklitaru projekts ir kā izaicinošs eksperiments, kas atklāj komplekso cilvēku personības pasauli un piesaista ar neierastajiem lugu lasījumiem, kā arī piedāvā jaunu un bagātinošu laikmetīgās dejas formu un valodu.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu