INĀRA GAUJA ieguvusi maģistra grādu scenogrāfijas specialitātē Latvijas Mākslas akadēmijā. Veidojusi scenogrāfiju un kostīmus vairāk nekā 50 izrādēm Latvijas Nacionālajā operā, Latvijas Nacionālajā teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Daugavpils teātrī, kā arī Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī. Bijusi Jaunatnes teātra kostīmu māksliniece un māksliniece inscenētāja, Valmieras Drāmas teātra galvenā māksliniece un pasniedzēja Rīgas Dizaina skolā. Ilgstoši sadarbojusies ar režisoriem Oļģertu Kroderu un Fēliksu Deiču. Latvijas Teātra gada balvas laureāte (1995) – Fēliksa Deiča un Ināras Gaujas sadarbībā tapušais Valmieras Drāmas teātra iestudējums “Ninigra un Aligru” tika atzīts par labāko izrādi bērniem, bet Rūdolfa Blaumaņa “Trīnes grēku” iestudējums – par labāko oriģināldramaturģijas iestudējumu.
No 2009. līdz 2015. gadam Ināra Gauja bija LNO Dekorāciju izgatavošanas un remonta daļas vadītāja. LNO veidojusi scenogrāfiju un kostīmus tādiem iestudējumiem kā “Raimonda”, “Mūzikas skaņas”, “Žizele”, “Kopēlija”, “Apburtā princese”, “Bajadēra”, “Pusdārgakmeņi. Marijas sapnis”, “Bahčisarajas strūklaka” u. c.
Darbojusies dizaina žurnālistikā, interjera un modes dizainā, mākslas pedagoģijā. Māksliniecei bijušas personālizstādes “Scenogrāfija” galerijā “Durvis” Tukumā (2000) un “Klasika. Personiska arheoloģija” Tabakas fabrikā Rīgā (2012). Viņa piedalījusies mākslas projektā Survival Kit (2009), Prāgas scenogrāfijas kvadriennālē (1995, 1999), izstādēs Latvijā, Izraēlā un Somijā. Saņēmusi diplomu Baltijas scenogrāfijas triennālē Viļņā (1989). 2005. gadā Ināra Gauja veidojusi Latvijas vēstniecības ASV (Vašingtonā) reprezentācijas telpu interjeru, bet 2006. gadā – NATO Rīgas samita vizuālo tēlu un telpu dizainu. Ināra Gauja nominēta Latvijas teātra balvai “Spēlmaņu nakts” kā 2011./2012. gada sezonas labākā kostīmu māksliniece par tērpiem L. Minkusa baletam “Bajadēra”.
Ināra Gauja ir Latvijas Scenogrāfu savienības biedre.