Izvēlne
EN

Djego Siliano

Scenogrāfs

Argentīniešu scenogrāfs DJEGO SILIANO karjeru sācis Teatro Colon (Argentīna) scenogrāfijas darbnīcās. Šobrīd viņš ir Buenosairesas Nacionālās universitātes Mākslas institūta scenogrāfijas un scenoplastikas profesors. Mākslinieks veidojis scenogrāfiju Argentīnas lielākajos teātros un koncertzālēs, kā arī veidojis ekspozīciju Prāgas Scenogrāfijas un teātra arhitektūras kvadriennālei.

Djego Siliano sadarbojies ar Montekarlo operu, Prāgas Valsts operu, Poznaņas Lielo operu, Nicas operu, Riodežaneiro Pilsētas teātri, Santjago Pilsētas teātri, Tēlotājmākslas pili Meksikā, Montevideo Sodre teātri. Veidojis skatuves noformējumu tādiem operu iestudējumiem kā Ariadne Naksā, Boriss Godunovs, Mahagonijas pilsētas spožums un posts, Parsifāls, Makbets, Nāra, Izvirtības hronika, Reinas zelts, Verters, Rigoleto, Traviata, Zilbārdis, Voiceks, Stāsts par zaldātu, Stabat Mater, Otello. Latvijas Nacionālajā operā un baletā 2014. gadā radījis scenogrāfiju operai Figaro kāzas. Veidojis scenogrāfiju arī baleta un dramatiskā teātra izrādēm.

Djego Siliano saņēmis Beca Héctor Basaldúa balvu (1995) un Trinidad Guevara balvu (2013) par labāko scenogrāfiju iestudējumam Freida pēdējā sesija. Vairāki no iestudējumiem, kam mākslinieks veidojis scenogrāfiju, atzīti par gada labākajiem uzvedumiem: Čīles kritiķu balva piešķirta izrādēm Skrūves pagrieziens (2006), Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta (2009) un Billijs Bads (2013); Nine moons balva Meksikā – izrādei Karmena (2012); Izklaides kritiķu asociācijas balva – iestudējumiem Karmelīšu dialogi (2003) un Figaro kāzas (2006).

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu