Izvēlne
EN

Lusiana Gutmane

Kostīmu māksliniece

LUSIANA GUTMANE ir viena no vadošajām Argentīnas kostīmu māksliniecēm, kas strādā visos nozīmīgākajos Argentīnas teātros, Brazīlijā, Čīlē, Kolumbijā, Čehijā, Francijā, Grieķijā, Latvijā, Meksikā, Montekarlo, Polijā un Uragvajā. Veidojusi kostīmus operām Ariadne Naksā, Seviljas bārddzinis, Karmena, Tita žēlsirdība, Karmelīšu dialogi, Popejas kronēšana, Dons Žuans, Meitene no Rietumiem, Karalis Kandauls, Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta, Makbets, Figaro kāzas, Marija no Buenosairesas, Parsifāls, Gūsteknis, Reinas zelts, Rigoleto, Mahagonijas pilsētas spožums un posts, Tristans un Izolde, Varietē, Verters un Voiceks. 2014. gadā LNOB veidojusi kostīmus operai Figaro kāzas.

Daudzi operu iestudējumi, kam Lusiana Gutmane radījusi kostīmus, saņēmuši apbalvojumus: Karmelīšu dialogi (2005), Figaro kāzas (2006) un Dons Žuans (2015) atzīti par sezonas labākajiem uzvedumiem Argentīnā; Čīles kritikas balva kā labākajiem ārzemju operas iestudējumiem piešķirta operām Skrūves pagrieziens (2006), Tristans un Izolde (2007), Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta (2009) un Billijs Bads (2021); par gada labākajiem iestudējumiem atzītas arī opera Karmena (2013) Meksikā  un Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta (2011) Polijā. 

Līdzās kostīmu mākslinieces darbam operā un teātrī Lusiana Gutmane darbojas arī scenogrāfijas, fotogrāfijas, modes mākslas, kino kostīmu mākslas un grafisko mediju laukā. Argentīnā strādā kā pasniedzēja Ķelnes teātra Mākslas institūtā Buenosairesā (ISA), La Plata teātrī (TACEC) un Argentīnas Nacionālajā mākslas universitātē (UNA).

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu