Izvēlne
ENRU

Atvars Lakstīgala

Diriģents

Izglītību ieguvis Berlīnes Mākslu Universitātē (UdK-Berlin) pie profesora Luca Kēlera, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kuru absolvējis prof. Arvīda Klišāna mežraga spēles klasē, prof. Jāņa Puriņa pūtēju orķestra diriģēšanas klasē un prof. Imanta Rešņa simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē. Dirģēšanas meistarību papildinājis meistarklasēs pie Vasilija Sinaiska, Leonīda Grīna, Nēmes Jervi, Pāvo Jervi, Henriha Šifa, kā arī citiem ievērojamiem pedagogiem un diriģentiem.

No 2010. līdz 2017. gada bija Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Kopš 2009. gada bijis pastāvīgs Latvijas Nacionālās operas un baleta izrāžu, kā arī koncertu diriģents. Līdz šim ar panākumiem Atvars Lakstīgala diriģējis Berlīnes simfoniķus, Lietuvas Valsts Simfonisko orķestri, Stambulas “Milli Reasürans” kamerorķestri, Orchestra Sinfonica di Bari Itālijā,u.c…

Laika posmā no 1997. līdz 2010. gadam Atvars Lakstīgala kā mežradznieks spēlējis daudzos jauniešu un profesionālos orķestros, kā arī aktīvi darbojies kamermūzikas jomā. 2002. – 2010. gadam bijis LNO mežragu grupas koncertmeistara vietnieks.

Atvars Lakstīgala ir arī vairāku starptautisku konkursu laureāts. Lielās Mūzikas balvas 2010 laureāts (“Gada debija”), 2014 (“Gada uzvedums” – par operu “Mihails un Mihails spēlē šahu”), 2017 (“Gada koncerts” – 25. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts).  

 

Tuvākās izrādes

28. augusts, 19:00 Traviata Diriģents

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu