Izvēlne
ENRU

Festivāls


RĪGAS OPERAS FESTIVĀLS 2020

 

PROGRAMMA

5. jūnijā 19.00 DONS ŽUANS

6. jūnijā 19.00 PĪĶA DĀMA

7. jūnijā 19.00 RĪGAS OPERAS FESTIVĀLA GALĀ KONCERTS

10. jūnijā 19.00 SPĒLĒJU, DANCOJU

11. jūnijā 19.00 DONS ŽUANS

12. jūnijā 19.00 PĪĶA DĀMA

13. jūnijā 19.00 REKVIĒMS

 


Volfgangs Amadejs Mocarts
opera DONS ŽUANS

Režisors Marselo Lombardero
Scenogrāfs Djego Siliano
Kostīmu māksliniece Lusiana Gutmane
Gaismu mākslinieks Horacio Efrons

Neremdināmais dzīves baudītājs dons Žuans, kam svēts ir tikai sievietes skaistums, mīl nežēlīgas spēles: vieglu sirdi pamest dāmu, aizvilt līgavu no pašas kāzām, pat nogalināt – viss viņam šķiet atļauts. Senā leģenda ar kaislībām, mīlas varoņdarbiem un Mocarta ģeniālo mūziku turpina dzīvot Latvijas Nacionālajā operā.


 

Pēteris Čaikovskis
opera PĪĶA DĀMA

Muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš
Režisors Andrejs Žagars
Atjaunojuma režisors Juris Žagars
Scenogrāfs Aleksandrs Orlovs
Atjaunojuma scenogrāfe Ingrīda Cīrule
Kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka
Kustību režisore Elita Bukovska
Video Uģis Ezerietis


Kas izšķir cilvēka likteni - mīlestība, kas atbrīvo no apsēstības, vai spēles magnētiskais azarts, kas salauž gribasspēku? Ievērojamā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina stāsts "Pīķa dāma" uzreiz pēc publicēšanas guva milzīgus panākumus: publiku intriģēja gan saturs, gan precīzi tvertais laika gars. Hermaņa, Lizas un Grāfienes attiecību trijstūris, pateicoties Pētera Čaikovska izcilajam talantam, aizrauj ar psiholoģiskā portretējuma dziļumu šīs operas mūzikā.

 

 


RĪGAS OPERAS FESTIVĀLA GALĀ KONCERTS

Kā ik gadu, Rīgas Operas festivāls piedāvā tikties gan ar iemīļotiem pašmāju solistiem, gan spožām ārzemju zvaigznēm un baudīt skaistākās operu melodijas Galā koncertā!

 


 

Imants Kalniņš, Rainis

opera SPĒLĒJU, DANCOJU

Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Režisore Laura Groza-Ķibere
Scenogrāfs Miķelis Fišers
Kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka
Dramaturgs Evarts Melnalksnis
Gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš
Kustību režisors Rūdolfs Gediņš
Video mākslinieks – 8

 

Raiņa “Spēlēju, dancoju” vēsta par liesmojošu enerģiju, kas modina un, uzveicot ļaunumu, ved uz gaismu. Imanta Ziedoņa un Imanta Kalniņa opera bija enerģijas lādiņš savulaik, nu spēlmanis Tots ierodas, lai pārmaiņas piešķiltu mūsdienu sabiedrībā. Ne vairs ārējais ienaidnieks Kungs izsūc trīs dzīvības asins lāses. Vienaldzība un kūtrums ir tas, kas iznīcina ar lēnu gruzdēšanu. Tots ir savējais svešais, kurš nāk no tālienes un ar savu mūziku aizdedz ilgas pēc nezināmā. Spēlmanis atraisa zemes un pazemes spēkus, anarhistiski jaucot kopā laicīgo ar pārlaicīgo. Ar viltu un asprātību viņš atgūst nolaupīto Leldi un liek ugunij skriet cauri vecajai Velnu rijai. “Es nu būšu pretvelns, pretdievs, pretcilvēks,” kvēli pauž Tots. Viņš plosa pasauli, lai to pārradītu un apvienotu.

 

 


Džuzepe Verdi

REKVIĒMS

Festivāls noslēgsies 14. jūnijā ar Džuzepes Verdi “Rekviēmu”, ko interpretēs tenors Rodrigo Porras Garulo, basbaritons Egils Siliņš, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris, kā arī Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”. “Rekviēmu” diriģēs Mārtiņš Ozoliņš.


Rīgas Operas festivāls ir pirmais šāda mēroga un ieceres festivāls Ziemeļeiropā, kas vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan ārvalstu viesi. Dibināts 1998. gadā, festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem. Festivāls piedāvā tikties gan ar iemīļotiem pašmāju solistiem, gan izcilām ārzemju zvaigznēm un baudīt skaistākās operu melodijas Rīgas Operas festivāla Galā koncertā.

Festivālu atbalsta:

Ritināt uz augšu