Par operu

Latvijas Nacionālās operas (LNO) ēka ir mājvieta Latvijas Nacionālajai operai un Latvijas Nacionālajam baletam. Sezona ilgst no septembra līdz jūnijam, un tās laikā LNO izrāda apmēram 200 izrāžu, ik gadus piedāvājot vidēji piecus operu un baletu jauniestudējumus, kā arī vairākus simfoniskos un kamermūzikas koncertus.

LNO tur godā klasisko un romantisko operu un baletu tradicionālās vērtības, taču cenšas meklēt arī laikmetīgas izteiksmes formas. Uz LNO skatuves regulāri tiek izrādīti veiksmīgi klasisko operu iestudējumi, moderni operas un baleta meistardarbi, bērnu operas un latviešu oriģināldarbi. 

Ar operas solistiem strādā vokālā pedagoģe Margarita Gruzdeva un koncertmeistari Mārtiņš Zilberts, Ilze Grīnberga, Laila Holberga, Ilze Ozoliņa, Ērika Apeine. Operas un baleta izrāžu vadītāji ir Ieva Kārkliņa, Valda Ilgisone un Gundega Maizīte.

LNO ir atvērta pasaulei: trupa aktīvi piedalās viesizrādēs un regulāri sadarbojas ar daudziem izciliem viessolistiem, diriģentiem, horeogrāfiem un režisoriem. LNO piedalījusies viesizrādēs Honkongas festivālā, Bordo operā, Katānijas operā, Maskavas Lielajā teātrī, Luksemburgas operā, Dalhallas festivālā Zviedrijā, Meksikā.

Latvijas Nacionālā opera ir un biedre.