Diriģents balets   ČAIKOVSKIS
Diriģents balets   SVĒTPAVASARIS
Muzikālais vadītājs opera   JEVGEŅIJS OŅEGINS (1999)
Diriģents balets   KARMENA
Muzikālais vadītājs opera   BURVJU FLAUTA
audio
Jautā māksliniekam

Jautājums saņemts!
* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, LNO ir tiesīga to nepublicēt
Ieteikt:

Ģintars Rinkēvičs

ĢINTARS RINKEVIČS absolvējis Lietuvas M.K.Čurļoņa Mākslas skolu, Pēterburgas Konservatoriju (1983) un Maskavas Valsts Konservatoriju (1986). 1985.gadā viņš kļuva par Herberta fon Karajans fonda Starptautiskā diriģentu konkursa Berlīnē uzvarētāju.

Laikā mo 1996. līdz 2003.gadam Ģintars Rinkevičs bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, bet no 2007.gada rudens līdz 2009.gada vasarai - galvenais viesdiriģents. Viņa vadībā tapušas tādas operas kā V.A.Mocarta "Burvju flauta", Dž.Verdi "Traviata", "Aīda", "Nabuko" un "Masku balle", D.Šostakoviča "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta", R.Vāgnera "Klīstošais holandietis", G.Doniceti "Lucia di Lammermoor", R.Štrausa "Salome", P.Čaikovska "Jevgeņijs Oņegins", kā arī vairāki baleti.

No 2002. līdz 2005.gadam Ģintars Rinkevičs bijis Malmes Operas un Muzikālā teātra galvenais diriģents. Stājies pie Berlīnes Simfoniķu, Veimāras Valsts kapellas, Kopenhāgenas Tivolī Simfoniskā orķestra, Sanktpēterburgas Filharmoniskā orķestra, Krievijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Krievijas Valsts simfoniskā orķestra diriģenta pults. Viņa vadībā notikušas operas izrādes Zalcburgā, Karaliskajā Alberta zālē Londonā, Elizejas lauku teātrī Parīzē, Taivānā un Honkongā. Bijis pastāvīgs viesis Krievijas Valsts Akadēmiskajā Lielajā teātrī Maskavā kopš 2003.gada.

Ģintars Rinkevičs turpina strādāt Lietuvā, iestudējot operas Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī, sadarbojoties ar Lietuvas Valsts  simfoniskā orķestra galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja statusā, kā arī strādājot par pasniedzēju Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. Ģintars Rinkevičs nodarbojas ar lietuviešu oriģinālmūzikas popularizēšanu. Viņš uzstājies kopā ar tādiem slaveniem māksliniekiem kā Violeta Urmana, Sergejs Larins, Vorens Moks, Gidons Krēmers, Pīters Donahjū, Davids Gerings, Jurijs Bašmets, Natālija Gūtmane, Oļegs Kagans u.c.

Ģintars Rinkevičs kļuvis par Lielās mūzikas balvas laureātu 1996. un 1999.gadā.

Kopš 2007.gada septembra Ģintars Rinkevičs ir Novosibirskas Akadēmiskā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.