06.03.2012.

Kokneses fonda un LNO koncerts "Latviešu mūzikas dārzs"

20. martā 19.00 Kokneses fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu aicina uz labdarības koncertu „Latviešu mūzikas dārzs” un mākslas darbu izsoli LNO Jaunajā zālē. 

Koncertā skanēs Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Arvīda Žilinska un Artura Maskata mūzika. Koncerts ir veltījums Likteņdārzam, jo tajā iesaistītie mākslinieki ir piekrituši uzstāties bez atlīdzības – savu darbu šajā pasākumā ziedos pianists Reinis Zariņš, Latvijas Radio koris, komponists Arturs Maskats, Latvijas Nacionālās operas orķestris, diriģenti Modests Pitrens un Andris Veismanis, režisore Elita Bukovska, kā arī Fonda dibinātājs, LNO galvenais scenogrāfs Andris Freibergs.

Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars uzsver, ka LNO ir būtiski atbalstīt tādus izcilus projektus kā Likteņdārzs. LNO un Kokneses fonda sadarbība turpināsies arī nākotnē, kopīgi veidojot ikgadējos koncertus martā un LNO māksliniekiem piedaloties koncertos, kas Koknesē Likteņdārzā notiek 23. augustā.

Koncerta programmā: Jāņa Mediņa valsis no baleta „Mīlas uzvara”, Spīdolas ārija no operas „Uguns un nakts” (dzied Aira Rūrāne), Klavierkoncerta 2. daļa (pianists Reinis Zariņš), Arvīda Žilinska Antiņa ārija no operas „Zelta zirgs” (dzied Andris Ludvigs), Emīla Dārziņa „Melanholiskais valsis”, Artura Maskata „Ziedoņa valši” (dzied Latvijas Radio koris) un „Tango”.                                       

Pēc koncerta LNO Jaunajā zālē notiks izcilu mākslas darbu izsole, kurā izliktos darbus atlasījis mākslas kolekcionārs, uzņēmējs Guntis Belēvičs. No 8. marta visi izsoles darbi apskatāmi Rīgas Galerijā, Ivonnas Veihertes galerijā un Galerijā 21. Ieeja izsolē tikai ar koncerta biļetēm. Izsoles elektroniskais katalogs apskatāms šeit: http://izsole.liktendarzs.lv/katalogs.html

23. martā koncerta ierakstu raidīs LTV 1.

Biļetes uz labdarības koncertu iegādājamas „Biļešu Paradīzē”. Ienākumi no biļetēm un ziedojumi labdarības izsolē tiks ieguldīti Likteņdārza amfiteātra daļas būvniecības turpināšanā. Biļetes: Ls 6-45

Plašāka informācija par Likteņdārzu: www.liktendarzs.lv

Koncertam veltītajā preses konferencē Operā pulcējušies LTV ģenerāldirektors Edgars Kots, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, mākslas kolekcionārs, uzņēmējs Guntis Belēvičs, Kokneses fonda dibinātājs Vilis Vītols, LNO direktors Andrejs Žagars un LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos Arturs Maskats.
Spīdolas āriju no Jāņa Mediņa operas "Uguns un nakts" izpilda Aira Rūrāne.
Mākslas kolekcionārs, uzņēmējs Guntis Belēvičs izsolei sarūpējis izcilus mākslas darbus.